EVROKUP

Partizan pregazio Andoru za nastavak sna o prvom mestu

,

Matijas Lesor (Foto: Starsport)

Posle dva vezana poraza, bio je ovo meč koji mora da se dobije. Iako bez Smailagića, Partizan je bio dovoljno jak i miran za sigurnu pobedu nad Andorom – 95:70 (24:16, 21:19, 24:19, 26:16).

Naša kladionica nudi kvotu 1.90 da će na meču Sakramento – Minesota biti ubačeno više od 235 poena.

Iako pod neminovnim teretom svega viđenog u minula dva kola, sastav Željka Obradovića je sasvim staloženo i autoritativno ušao u duel, odlučni da se revanširaju Špancima za prvi poraz u sezoni. Kontrola nad utakmicom preuzeta je od početnog podbacivanja.

Šut za tri poena nije bio jača strana, posebno u prvom poluvremenu, ali je Partizan bio dominantan pod oba obruča. Sjajnu rolu, posebno u odmicanju na sigurnu prednost, odigrao je Matijas Lesor. Samo u prvom poluvremenu, Francuz je ubacio 10 poena, uz šest skokova. U tih 20 minuta košarke, crno-beli su šutirali sjajnih 16-21 za dva poena! U tom delu utakmice, prve minute je dobio i Tristan Vukčević. Mladi košarkaš je pozdravljen ovacijama.

Nešto sporiji ulazak srpskog tima u nastavak meča gost je iskoristio da u jednom trenutku priđe na šest poena manjka (49:43). Ipak, nastavio je Partizan da igra po zamislima Obradovića iz prve polovine meča. Vrlo brzo je vraćen višak zarađen u poluvremenu, a trojke Trifunovića, Ledeja i Madara za maksimalnih plus 15 (69:54), omogućavale su mirno privođenje posla kraju.

Tamo gde je stao pred kraj reće četvrtine, Madar je nastavio u završnoj. Još jednim njegovim dalekometnim hicem, stečeno je velikih i nedostižnih plus 18. Nevolje su nastale kada je gost zaigrao zonsku odbranu, ali su se Panter i Lesor pobrinuli da finiš prođe bez trzavica. Trojka Pantera za 84:66, nešto više od četiri minuta pre kraja bila je signal da su crno-beli upisali novu pobedu.

Partiju sezone, bez ikakve sumnje pružio je Lesor, dabl-dabl učinkom od 18 poena i 12 skokova. Osim francuskog centra, blistali su Panter, Ledej,  Trifunović i Madar, svi sa dvocifrenim poenterskim učinkom. Partizan je meč završio sa odličnih 65 odsto za dva (26-40), uz čak 38 skokova, od toga 13 u napadu!

Obaveza je ispunjena. Huventud beži, ali nije nedostižan.

PARTIZAN – ANDORA 95:70

PARTIZAN: Kurucs -, Panter 16 (5 as), Vukčević 2, Ledej 20, Zagorac 2, Avramović 6, Koprivica 4 (8 sk), Dangubić -, Mur -, Lesor 18 (12 sk), Trifunović 12, Madar 15 (3-5 za tri).

ANDORA: Miler-Mekintajer 7, Pauli 13, Olimujiva, Ljovet 5, Hena 17, Nakić 5, Dianj, Kroford 5, Kolom 2, Arteaga 16, Mekel.