Španci “zovu” Paunovića: Klauzula u ugovoru otvara vrata Hetafeu

Španci “zovu” Paunovića: Klauzula u ugovoru otvara vrata Hetafeu
Veljko Paunović (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije, Veljko Paunović, mogao bi da napusti nacionalni tim, pošto se njegovo ime pojavilo među kandidatima za klupu Hetafea.

Kako prenose španski mediji, Paunović ima posebnu klauzulu u ugovoru sa Fudbalskim savezom Srbije, koja mu omogućava da ode ukoliko dobije ponudu kluba sa kojim ima „emotivne veze“. Upravo takav slučaj bio bi Hetafe, za koji je nekada nastupao kao igrač.

Informaciju je prvi objavio španski novinar Emilio Kontreras, navodeći da je srpski stručnjak među ozbiljnim kandidatima za naslednika Hosea Bordalasa, koji bi na kraju sezone mogao da napusti klub.

Predsednikova jasna poruka

Da priča nije samo na nivou spekulacija, pokazuje i stav prvog čoveka Hetafea. Prema navodima španskih medija, predsednik kluba Anhel Tores u neformalnom razgovoru nije krio želju da jednog dana vidi Paunovića na klupi.

– Ako ostanem u Hetafeu, jednog dana će on trenirati ekipu – poručio je Tores.

Ova izjava sugeriše da Paunović nije samo kratkoročna opcija, već deo dugoročnih planova kluba iz predgrađa Madrida.

Nije prvi pik, ali je u vrhu

Ipak, prema istim izvorima, Paunović trenutno nije prvi kandidat za klupu Hetafea. Prednost se daje Fabiju Selestiniju, ali je srpski trener odmah iza njega kao jedna od najozbiljnijih alternativa.

Trenerska vrteška u Hetafeu tek se zahuktava, a jasno je da će ime selektora Srbije u narednim danima biti u centru pažnje španskih medija.

Povezane vesti

Svakom po dva, a onda presuda: Junajtedu najveći derbi engleskog fudbala

Bili su epizodisti u borbi za tron od koje su se odavno oprostili, ali su odigrali sjajan najveći derbi engleskog fudbala. Na Old Trafordu: Mančester junajted – Liverpul 3:2 (2:0). Sjajno je Junajted otvorio derbi i golovima Kunje i Šeška već posle 14 minuta imao dva gola viška. Kao što je rival brzometno stekao prednost,...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.