PIROT ISTAKAO KANDIDATURU ZA VIŠI RANG Pobeda Piroćanaca u derbiju Druge lige

Dragan Panajotovic

,

Namestio "praćku" - Dušan Filipović (Foto: KK Pirot)

Kup Radivoja Koraća je uticao na kalendar takmičenja pa su utakmice 21. kola Druge muške lige Srbije odigrane u sredu. Ekipe sa jugoistoka Srbije su bile polovično uspešne, pobede su ostvarili Pirot i Bor, a poraze Radnik i Morava.

Piroćanci su u derbiju kola savladali ekipu Borca iz Zemuna sa 89:86. Ekipa Marka Spasića je sačuvala domaći teren iako je velikim delom meča jurila prednost gostiju. Posle dobrog početka Piroćanaca Borac je od druge četvrtine preuzeo inicijativu i bio je u vođstvu sve do tri minuta pre kraja meča. U poslednju četvrtinu je Pirot ušao sa devet poena zaostatka, ali je u 37. minutu uspeo da preokrene rezultat i do kraja posle velike borbe stigne do vredne pobede.

DEVET KOLA NADE ZA POVRATAK U KLS

Najefikasniji u Pirotu bio je Dušan Filipović sa 22 poena, a sjajno je odigrao i Dimitrije Đorđević koji je meč završio sa 16 poena i devet skokova. Omer Derdemez je u Borcu bio najzapaženiji sa 18 poena. Pirot je sada samo na pobedu zaostatka od trećeplasiranog Borca, a dve pobede ima manje od Mladosti koja je na drugom mestu, onom koje će na kraju sezone da donese promociju u viši rang. Do kraja sezone Pirot ima realne šanse da prestigne rivale ispred sebe, ali ako to ne učini, ostaće velika žal zbog toga što su u jednom delu sezone Piroćanci ostali bez najvažnijih igrača koji su morali da igraju velike basket turnire i u tom periodu je Pirot zabeležio tri poraza.

Najefikasniji u pobedi Bora – Luka Drašković (Foto: OKK Konstantin)

Bor je u ovom kolu imao svojevrsnu revijalnu utakmicu, ugostili su ekipu Morave iz Vladičinog Hana i pobedili s 127:61. U pobedi od 66 poena najefikasniji u ekipi Bora bio je Luka Drašković sa 23 poena. Morava je i na ovoj utakmici nastupila sa samo šest košarkaša u protokolu, a Alen Vesković je postigao 28 poena, skoro polovinu svog tima. Morava trenutno ima koš razliku minus 1092!

Radnik je propustio veliku priliku da mirnije uđe u finiš prvenstva. Tim iz Surdulice je gostovao u Lazarevcu, a domaća Kolubara je došla do pobede – 78:75. Radnik je velikim delom meča bio u prednosti, a doskorašnji prvoligaš Kolubara je do pobede došla zahvaljujući sjajnoj igri u poslednjoj deonici meča koji je dobila sa 24:10. Vukašin Sinđelić je sa 30 poena u pobedničkom timu bio najzapaženiji pojedinac, a sjajnu partiju je pokazao i Vladimir Radomirović, meč je zavrio sa 16 poena i pomalo neverovatna 22 skoka. U Radniku je sa 17 poena najefikasniji bio Miloš Stojanović.