PRVA LIGA Superligaška zvona na Ubu, Dubočica u plej-autu, burno u Užicu i Smederevu (VIDEO)

,

Sigurna pobeda Jedinstva na Ubu / Foto: Prva liga Srbije / Jutjub, printskrin

Tri od četiri meča, koja su otvorila poslednje kolo preliminarne faze Prve lige Srbije, završena su bez pobednika. Jedinstvo je seriju pobeda nastavilo protiv ovog proleća veoma slabe Dubočice.

ENGLESKA: Vest Hem i Fulam igraju u nedelju od 15.00, kladionica MaxBet nudi kvotu 2.60 na tip 4+.

U prolećni deo sezone ušli su kao drugoplasirani, ali će fudbaleri Dubočice poslednjih sedam kola igrati u plej-autu! Leskovčani su poraženi na Ubu od zahuktalog Jedinstva 2:0 tako da su od superligaških snova došli u situaciju da brinu o opstanku u ligi.

Ubljani su na krilima fantastičnog tandema mladih igrača iz Gane stigli do nove pobede, četvrte u nizu bez primljenog gola! Karikari je u 52. minutu glavom na centaršut Zubairua savladao do tog momenta prilično sigurnog Kneževića. Dvadeset minuta kasnije Zubairu je iskoristio asistenciju Miladinovića, duplirao prednost i ujedno postavio konačan rezultat. Jedinstvo se učvrstilo na drugom mestu koje direktno vodi u Superligu!

MAČVA U NADOKNADI DO BODA

Na ruku leskovačkog kluba nisu išli ni rezultati ostalih mečeva današnjeg programa, jer su svi konkurenti za plej-of ostali neporaženi. Mačva je golom u nadoknadi utakmice uspela da osvoji bod protiv OFK Beograda, koji je vodio od 13. minuta pogotkom Dejana Georgijevića. Ubojiti napadač “romantičara” rutinski je realizovao šansu koju mu je kao na tacni servirao Nikola Mituljikić. Ipak, u velikoj gužvi u kaznenom prostoru gostiju u 92. minutu najbolje se snašao Sani Abdulahi i izazvao erupciju oduševljenja na tribinama.

Istim rezultatom završeni su mečevi u Užicu i Smederevu, gde su gosti u samom finišu ispustili prednost. Grafičar je početkom drugog poluvremena golom Vukičevića poveo protiv Slobode, ali je bod na stadionu “Radomir Antić” ostavio Južnokorejanac Mijung dva minuta pre kraja meča. Užičani nastavljaju bitku za opstanak, dok će “grafosi” igrati u plej-ofu.

“OKLOPNICI” IZVUKLI BOD GOLOM IZ PENALA

To isto važi za Radnički 1922 koji je sredinom prvog poluvremena stekao prednost na gostovanju u Smederevu, ali je pet minuta pre kraja meča Obradović iskoristio dosuđeni jedanaestreac i postavio konačan rezultat – 1:1. Tom prilikom veliko nezadovoljstvo iskazali su igrači kluba iz Mitrovice, burno su protestovali kod sudije, a malo je nedostajalo da se dogodi i veći sukob sa igračima Smedereva.

Sukob igrača Smedereva i Radničkog 1922 posle dosuđenog penala / Foto: Prva liga Srbije / Jutjub, printskrin

“Oklopnici” su nekako izvukli bod, ostaju među četiri najbolje ekipe, ali bi naredno kolo mogli da dočekaju na petom mestu, ukoliko Inđija u nedelju opravda ulogu favorita protiv Radničkog sa Novog Beograda. Sremci u plej-of kreću sa sedme pozicije.