ITALIJA
SERIJA A Lukaku probio bedem Empolija! Inter konačno pobedio (VIDEO)
Seriji loših rezultata je došao kraj. Milanski tim je na gostovanju upisao tri boda, čime je održao kakvu-takvu nadu da može da se domogne plasmana u Ligu šampiona sledeće sezone. Ipak, ispred njega je težak zadatak.
Prva utakmica u nedelju kada je 31. kolo Serije A u pitanju, bila je odigrana u Empoliju gde je istoimena ekipa dočekala Inter. Gosti su imali problema da “načnu” svog protivnika, pa u prvom poluvremenu nisu uspeli da dođu do gola. Ipak, u drugom su zaigrali mnogo bolje, pa im je to čak tri puta pošlo za rukom – 3:0 (0:0).
Romelu Lukaku je postigao prva dva pogotka za Milaneze, u 48. i 76. minutu, da bi “tačku na i” stavio Lautaro Martinez u 88. Time je Inter upisao trijumf posle pet mečeva u šampionatu Italije, pošto je prethodno četiri puta izgubio, a jednom odigrao nerešeno.
Ovom pobedom “neroazuri” su se bar nakratko popeli na peto mesto tabele Serije A, sa bodom više od svojih večitih rivala, Milana, uz napomenu da imaju utakmicu više.
SERIJA A, 31. KOLO
Petak:
Verona – Bolonja 2:1 (1:0)
(Verdi 45+1, 62 – Domingez 90+4)
Subota:
Salernitana – Sasuolo 3:0 (2:0)
(Pirola 9, Dija 20, Kulibali 65)
Lacio – Torino 0:1 (0:1)
(Ilić 43)
Sampdorija – Specija 1:1 (1:0)
(Amione 23 – Verde 59)
Nedelja:
Empoli – Inter 0:3 (0:0)
(Lukaku 48, 76; Martinez 88)
15:00 Monca – Fjorentina
15:00 Udineze – Kremoneze
18:00 Milan – Leće
20:45 Juventus – Napoli
Ponedeljak:
20:45 Atalanta – Roma
PROČITAJTE JOŠ:
KRAJ SAGE Ataman zvanično ima novi klub! Predsednik se oglasio putem Instagrama… (FOTO)
Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.