
Košta kao „suvo zlato“, ali i pored toga nije na prodaju. Srpski golman postao je jedan od ključnih igrača, a u Rimu vide Mileta Svilara, kao temelj Rome, i pored velikog interesovanja klubova iz Evrope.
Drugu sezonu za redom je proglašen za najboljeg golmana Serije A. U tek završenoj sezoni je branio na 48 utakmica u svim takmičenjima. Primio je 44 gola, ali je čak 21 put sačuvao svoju mrežu, što znači da je gotovo na polovini mečeva ostao nesavladan. Sve to je ispratio Čelsi. Spremili su „džak para“ i pravo bogastvo za čuvara mreže i za sada nisu blizu realizacije posla.
Prema informacijama iz Italije popularni „plavci“ su ponudili sa bonusima oko 50 miliona evra, ali je stigao negativan odgovor. Sportski direktor je već razgovarao sa Gasperinijem i dobio jasnu poruku da klub ne namerava da razmatra ni ponude koje bi premašile prethodno odbijenu.
Odluka dolazi u trenutku, kada Roma ima i ozbiljne finansijske obaveze. Do 30. juna klub mora da obezbedi između 50 i 60 miliona evra kroz kapitalnu dobit kako bi ispunio uslove UEFA finansijskog sporazuma, što dodatno naglašava težinu odluke da se jedan od najtraženijih igrača zadrži u timu.
Neki manji važni igrači biće na transfer listi, a Svilar do daljeg neće menjati dres. Ovo je samo dokaz da je njegova uloga bitna za naredne sportske uspehe kluba i zato je spuštena rampa za momka rođenog 1999. godine. Prošao je školu Antverpena i zatim je otišao u Anderleht.
Uzela ga je kao vrhunskog talenta Benfika, a njegov ekstra kvalitet je prepoznao Žoze Murinjo i za sitan novac je stigao u Rim. Postao je jedan od najboljih golmana na Starom kontinentu i Englezi će morati da čekaju. Do kada, pita se Roma sa kojom ima ugovor do leta 2030. godine.

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.