LIGA 1 Nejmar i Mbape het-trikovima zgromili Klermon! (VIDEO)

Branko Sekulovic

,

Nejmar postiže vodeći gol za PSŽ (Foto: FK PSŽ/Tviter)

Fudbaleri Pari sen Žermena lako i ubedljivo prebrodili su gostovanje Klermonu. Po tri gola Mbapea i Nejmara za sigurnih i ubedljivih 6:1 na putu ka tituli.

Na meču Napoli – Fjorentina, naša kladionica nudi kvotu 2.80 za igru 1-1.

Domaćin je izdržao tek 6 minuta, a tada je Nejmar poslao loptu na pravo mesto. Već u 19. minutu svoj šou počeo je i Kilijan Mbape koji je povisio na 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je domaćin uspeo da smanji na 2:1, zatim je VAR Parižanima poništio gol, ali sjajni tzandem na ovom meču, Nejmar-Mbape, uz za asistencije raspoloženog Mesija, vrlo brzo su stvari postavili na svoje mesto. Postigli su “sveci” do kraja meča još četiri gola, a eto, i Nejmar i Mbape završili su meč sa het-trikom.

LIGA 1, 31. kolo

Rems – Ren 2:3 (0:2)

(Busi 60, Kažust pen 81 – Burigad 39, 43, Terije 58)

Klermon – PSŽ 1:6 (1:2)

(Dosu 42 – Nejmar 6, pen 71, 83, Mbape 19, 74, 80)

Lorijen – Sent Etjen 6:2 (2:2)

(Mofi 42. penal, 86, Kone 45+1, 65, Le Fi 61, Bozgar 89 – Buanga 4, Nordin 22, ck. Neju 68)