Mladost GAT pokorila Surdulicu, strelac istorijskog gola sija od sreće

Dalibor Tomasevic

,

Milan Mirosavljev (desno) vođa navale Mladosti GAT (Foto: FK Radnik)

Gostovanje u Surdulici i duel sa Radnikom za novosadsku Mladost predstavljalo je ispisivanje novih stranica klupske istorije.

Kvalifikacije za LŠ: Na meču Karabag – Leh Poznanj, naša kladionica nudi kvotu 2.20 za igru ug 3+.

Odigran je prvi meč u elitnom rangu srpskog fudbala, a sve je proteklo kao u najlepšem snu. Zabeležen je trijumf (2:1) protiv tima koji je bio u seriji od osam vezanih utakmica bez poraza, računajući i finiš prethodne sezone. Sjajna igra tokom svih 90 minuta, krunisana je golovima Milana Mirosavljava i Andrije Radulovića. Svakako da gol mladog igrača Zvezde na pozajmici u Mladosti zavređuje posebnu pažnju, ali će ostati zabeleženo da je prvi gol u Superligi za “momke sa Satelita” postigao Milan Mirosavljev.

Na veoma teškom terenu i protiv neugodnog protivnika uspeli smo da ostvarimo veliku pobedu i upišemo istorijska tri boda za klub. Od prvog minuta smo napadali i igrali veoma agresivno i ofanzivno, što se isplatilo već posle petnaestak minuta kada sam uspeo da postignem vodeći gol. Nastavili smo sa napadačkom igrom, imali smo još nekoliko lepih prilika koje nismo iskoristili. I u drugom poluvremenu nismo odustajali od našeg načina igre, tako da je i drugi gol Radulovića bio plod svega onoga što smo prikazali. Drago mi je što sam baš ja strelac tog prvog gola za Mladost u eliti, ali pre svega drago mi je zbog pobede – izjavio je za MaxBet sport Milan Mirosavljev, koji je pored gola upisao i asistenciju.

On se posle godinu dana provedenih u inostranstvu, a igrao je za letonsku Liepaju i Partizani iz Albanije, vratio u srpski fudbal. Prethodno je ostavio dubok trag u Proleteru. Ponovo je u Novom Sadu, a posle Proletera i Vojvodine, za koju je takođe igrao, sada predvodi napad Mladosti.

Debitanta u Superligi gotovo niko ne vidi kao kandidata za plej-of i mnogi mu predviđaju borbu za opstanak. Mirosavljev to prihvata mirno, ali ima drugačije mišljenje.

– Isto se tako pričalo i kada sam sa Proleterom ušao u Superligu, ali smo igrama sve demantovali jer smo na kraju osvojili sedmo mesto. Naravno, biće teško, debitantska sezona je u pitanju. Ne želimo da se bavimo prognozama, borićemo se da ostvarimo što bolje rezultate i verujem da ništa nije nemoguće. Siguran sam da možemo da budemo hit sezone i da ravnopravno igramo sa svima, što smo dokazali i u Surdulici – optimista je Mirosavljev, koji je svojim izdanjem protiv Radnika istakao kandidaturu za najboljeg igrača prvog kola Superlige.

Za fudbalere i rukovodstvo Mladosti GAT nema puno vremena za odmor. Trijumf u Surdulici je arhiviran i svi se okreću duelu drugog kola kada će koplja ukrstiti sa Vojvodinom. Gotovo je izvesno da će “Karađorđe” za vikend biti veoma dobro popunjen, a Mladost će na tom meču zvanično biti u ulozi domaćina.