Turski superligaš želi Badža! Zvezda razmatra ponudu za vezistu iz Gambije

Turski superligaš želi Badža! Zvezda razmatra ponudu za vezistu iz Gambije
Muhamed Badžo (Foto:Pedja Milosavljevic/Starsport)

Rastanak je izgleda blizu posle samo godinu dana. Mahmudu Badžo mogao bi ovog leta da napusti Crvenu zvezdu. Prema informacijama iz Turske za reprezentativca Gambije ozbiljno je zainteresovan Rize, koji je već uspostavio kontakt sa čelnicima srpskog šampiona.

Dvadesetjednogodišnji vezista nije uspeo da se izbori za značajniju minutažu tokom prve sezone na „Marakani“. Prvo kod Vladana Milojevića, a potom ni kod Dejana Stankovića nije uspeo da postane standardan prvotimac, pre svega zbog velike konkurencije u veznom redu.

Najveća prepreka bila je činjenica da igra na poziciji na kojoj je neprikosnoven Rade Krunić, jedan od lidera crveno-belog tima. Dodatno, ovog leta u klub je stigao i Mohamad Abu Fani, pa je konkurencija postala još jača. Raspitivao se pre nekoliko nedelja Gacijantep, ali Rize je ponudio za pozajmicu 500.000 evra i 3.000.000 evra za otkup, ako igrač zadovolji.

Engleska čeka Argentinu: Alvarez u 112. minutu sprečio penale i zakazao svetski klasik

Badžo je prošle sezone odigrao 17 utakmica u Superligi Srbije, uz jednu asistenciju, dok je minute upisao i u Ligi Evrope i Kupu Srbije. U pojedinim mečevima pokazao je kvalitet, posebno kada je u pitanju pregled igre, preciznost dugih pasova i organizacija napada, ali nije uspeo da obezbedi kontinuitet dobrih partija.

Crveno-beli i dalje razmatraju sve opcije. Pored mogućeg transfera, u igri je i nova pozajmica, a kao realna destinacija pominje se OFK Beograd, gde bi Badžo imao znatno veću minutažu i priliku da se nametne za povratak u tim Crvene zvezde.

Naredni dani mogli bi da donesu konačnu odluku, ali je jasno da će status mladog reprezentativca Gambije biti jedna od važnijih tema završnice letnjeg prelaznog roka.

Povezane vesti

Markinjos: Stankoviću želim sve najbolje, ali…

Transfer meta je čelnika  Crvene zvezde, Dejana Stankovića i navijača. Markinjos je fudbaler koga u Ljutice Bogdana vide kao idealno pojačanje u napadu na Ligu šampiona. Markinjos je želja upravo Dejana Stankovića koji mu je bio trener u Ferencvarošu i Spartaku iz Moskve. – Nisam se čuo sa njim već duže vreme. Stankoviću želim sve...

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.