Budimo u kontaktu

SRBIJA KOŠARKA

RATNICI NASTAVILI NIZ POBEDA Vikend u znaku humanitarne akcije

Dragan Panajotovic

Objavljeno

,

Ratnici velikog srca (Foto: KK Ratnici)

U 8. kolu istočne grupe Prve muške regionalne lige niški Ratnici i leskovački Borac su nastavili trku za prvo mesto, a ekipa OKK Juniora je upisala drugi poraz u sezoni i prvi put od početka takmičenja više nije na vrhu tabele.


LIGA ŠAMPIONA: Mogu li crveno-beli do tri boda? Kvota naše kladionice na pobedu Crvene zvezde protiv Štutgarta (18:45) je 3.85.


Ratnici su slavili protiv Bora sa 92:82, Borac je bio dominantan protiv zaječarskog Bina i pobedio je sa 120:69, dok je u Prokuplju Topličanin savladao Junior sa 77:70. Niški Konstantin ne posustaje, drži se blizu vrha, slavio je protiv Jablanice sa 105:68, a ista je situacija i sa aleksinačkim Napretkom koji je pobedio Trijumf sa 75:65.

Dimitrovgrad je slavio na gostovanju u Vranju protiv Pantera sa 89:72, a pobedu u gostima upisao je i Jastrebac iz Aleksinca koji je u Knjaževcu savladao domaću ekipu sa 63:56.

Poraz Juniora u Prokuplju od Topličanina (Foto: Stefan Komadinić)

Sa učinkom od sedam pobeda i jednim porazom na tabeli vode Ratnici i Borac 016. Prate ih OKK Junior, Konstantin i Napredak sa porazom više.

POMOĆ ZA PORODICU KOJA JE IZGUBILA DOM U POŽARU

Vikend je prošao u znaku utakmice u Nišu između Ratnika i Bora, a razlog nije košarkaški već humanitarni. Ratnici su se isprofilisali kao tim koji pokazuje društvenu odgovornost i uvek je spreman za akciju u kojoj želi da pomogne onima kojima je pomoć potrebna. Na meču protiv Bora prikupljana je pomoć za porodicu koja je nedavno izgubila dom u požaru i na utakmici je skupljeno 52.750 dinara.

Ratnici su još jednom pokazali suštinu bavljenja sportom i da jedan spotski kolektiv može da se angažuje za dobrobit zajednice, a istovremeno pokazuju i kakvu infrastrukturu i organizaciju poseduju u klubu jer se njihove akcije ;esto ponavljaju. Bez obzira na kom mestu završe na tabeli, a i tu su u vrhu trenutno, definitivno su prvaci što se organizacionih sposobnosti tiče i imaju iskrenu volju da organizuju događaje koji će da olakšaju život drugima.

DRUGI PORAZ NIBAKA

U Drugoj ženskoj ligi Srbije Nibak je odigrao još jednu neizvesnu utakmicu protiv jednog od favorita za promociju u viši rang, ali je drugi put uzastopno doživeo poraz. Karaburma je u Nišu pobedila sa 77:69.

Anđela Radović i Jana Dinić u akciji (Foto: Stefan Komadinić)

Ponovo su se statističkim učinkom izdvojile dve najbolje košarkašice Nibaka, ali je očigledno da im nedostaje veća podrška ostalih da bi se prelomile neizvesne utakmice, a Nibak u Drugoj ligi učestvuje sa izuzetno mladom ekipom.

Anđela Radović je utakmicu završila sa 28 poena, 11 skokova i sedam asistencija, dok je Jana Dinić upisala 22 poena i 14 skokova. Nibak je četvrti na tabeli Druge lige sa četiri pobede i dva poraza.

POVRATAK TUBIĆA U NIŠ

Vikend će da se pamti i po utakmici Kadetske lige Srbije, Konstantin je dočekao Vojvodinu. Novosadski tim je pobedio sa 88:68, a bio je to prvi meč trenera Milana Tubića u svom Nišu protiv ekipe kojoj je dugo godina bio trener. Tubić je slavio protiv svog bivšeg tima, a pre utakmice mu je rukovodstvo Konstantina uručilo poklon u znak zahvalnosti za sve što je uradio u Nišu prethodnih godina.

Milan Tubić i predsednik OKK Konstantina Zvonko Milošević (Foto: Stefan Komadinić)

Konstantin ne stoji najbolje na početku takmičenja mlađih kategorija, u obe Jedinstvene lige (kadetskoj i juniorskoj) ima pet poraza, bez ijedne pobede. Isti učinak imaju i mlade košarkašice Studenta u ženskoj Kadetskoj ligi Srbije.

Kliknite da ostavite komentar

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.