SERIJA A Stankovićeva misija se pretvara u nemoguću, VAR “oteo” bod Sampdoriji u Empoliju

,

Dejan Stanković (Foto: Starsport)

Posle rastanka sa Crvenom zvezdom, došao je Dejan Stanković u slavni klub iz Đenove da pokuša da sačuva velikana selidbe u niži rang. Pokušava to i dalje, ali se misija pretvara u nemoguću: Empoli – Sampdorija 1:0 (0:0).

Kup Italije: Na meču Napoli – Kremoneze, naša kladionica nudi kvotu 4.20 za igru X-1.

Gostima je na ruku išla tradicija, jer su do ovog meča u Empoliju bili neporaženi punih 16 godina. Nisu imali ni sreće. Jedinu priliku u prvom delu meča stvorili su igrači tima iz Đenove, ali je Leris pogodio prečku. Šta tek da se kaže za kraj…

Domaćin je poveo posle nepunih 10 minuta u nastavku. Na ubačenu loptu iz kornera sjajno je reagovao Nigerijac Ebuei i neodbranjivo pogodio mrežu. Stankovićev tim je postigao gol u sedmom minutu nadoknade, ali se tada uključio VAR. Posle provere koja je trajala bar pet minuta, utvrđenio je da pogodak Kolija ne važi. Novi šok za Stankovića i Đenovljane.

Borba se svakako nastavlja, ali Stankoviću postaje sve teže. Sampdorija je ostala na devet bodova, čak sedam manje od Sasuola, prvog tima iznad crte.

SERIJA A, 18. kolo

Empoli – Sampdorija 1:0 (0:0)

(Ebuei 55)

Sasuolo – Lacio 0:2 (0:1)

(Zakanji 45+3 penal, Felipe Anderson 90+4)

Torino – Specija 0:1 (0:1)

(Nzola 28. penal)

Udineze – Bolonja 1:2 (1:0)

(Beto 10 – Sansone 59, Poš 80)

Atalanta – Salernitana 8:2 (5:1)

(Boga 5, Lukman 19. penal, 54, Skalvini 23, Kopmajners 38, Hojlund 41, Ederson 61, Zortea 85 – Dia 10, Nikolusi Kavilja 56)

Roma – Fjorentina 2:0 (1:0)