Budimo u kontaktu

LIGA ŠAMPIONA

KAKO STVARI STOJE, PARTIZAN KREĆE IZ DRUGOG KOLA Za sve su “krivi” Ukrajinci i Česi…

Emir Selmani

Objavljeno

,

Fudbaleri Partizana (Foto: Starsport)

Ukoliko fudbaleri Partizana u preostalih sedam kola plej-ofa Superlige odole napadima TSC-a ili ne naprave epski preokret i prestignu Crvenu zvezdu, takmičiće se u stazi ligaša (nešampiona) u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Pitanje je samo da li će put ka eliti da počnu od drugog ili trećeg kola.


LIGA ŠAMPIONA: Dortmund u 21.00 dočekuje Atletiko Madrid, a kvota kladionice MaxBet na tip 2 je 3.10.


Kako trenutno stoje stvari, iz drugog. Loše vesti za crno-bele došle su iz šampionata Ukrajine i Češke. Tamo je došlo do promena u vrhu koje ne idu u prilog Partizanu. Dinamo Kijev je prestigao Krivbas na drugoj poziciji, oba tima imaju po 48 bodova, ali velikan ima dva meča manje. Kad je reč o Češkoj, tamo je Sparta izbila na vrh ispred Slavije.

Ekipa Slavije poražena je u derbiju od Plzenja sa 1:0 i sada je na drugoj poziciji, što ne odgovara klubu iz Humske. Ako stvari ostanu ovakve kakve jesu, Partizan bi bio nosilac na žrebu drugog kola kvalifikacija uz Slaviju iz Praga. Tada bi za potencijalne rivale imao Šturm i Lugano. Da bi imao zagarantovano mesto makar u Ligi Evrope, tim trenera Igora Duljaja mora da prođe makar u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

A tamo bi ga čekali Glazgov Rendžers, Slavija Prag, Fenerbahče i Lil kao potencijalni rivali. Da se promene u Češkoj i Ukrajini nisu desile, Partizan bi čak bio nosilac u trećem kolu kvalifikacija i već bi imao Ligu Evrope u džepu. Ovako, moraće crno-beli da se pomuče. Osim ako se ne dese novi preokreti u rivalskim ligama za pozicije u Evropi.

2 Komentara

2 Comments

  1. indija, pakistan

    16.04.2024. at 10:51

    boli vas k u dupe tudjmani 🤣

    • Dusan

      17.04.2024. at 01:27

      Mama ti je Tudjmanka 😂Krcun,Robert,Husref Musemić,Enver,Sead Susic,Refik..itd..vi Srpski klub 😂😂😂?.

Ostavite komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Komentari koji sadrže psovke, uvredljive, vulgarne, preteće, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni. Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni. Redakcija MaxbetSport.rs ima pravo da ne odobri komentare koji su uvredljivi, koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala. Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije MaxbetSport.rs.