
Od ovog duela se mnogo očekivalo na početku sezone. To je trebalo da bude susret dva evropska kluba, ali je onda odložen zbog obaveza i jednih i drugih u kvalifikacijama. Nažalost, obe ekipe ispale su već na prvoj prepreci, a njihov duel sada je naknadno na programu.
Novi Pazar će dočekati Radnički 1923 u sredu od 18:00 na Gradskom stadionu. Sa jedne strane kraj klupe biće Vladimir Gaćinović, dok Kragujevčane sada vodi Aleksandar Luković, umesto Feđe Dudića koji je vodio ekipu na početku sezone.
Biće ovo konačno jedna utakmica na kojoj će navijači da bodre svoje miljenike u susretu kraj Jošanice.
– Svaka utakmica ima svoju važnost i vrednost, a ova je specifična iz više razloga. Ambiciozni smo u nastavku prvenstva i mi i oni, plus se posle dužeg vremena igra pred publikom. Nije isto sa i bez publike, videćemo kako će sve to ići. Nadam se da ćemo biti u punom elementu i na visini zadatka. Preko puta je sjajan tim, čitam da im se vraćaju četvorica igrača. Naši derbiji su zdravi, postali su zanimljivi i neizvesni. Pretpostavljam da će opet biti isto tako. Malo manje potresa su pretrpeli od nas, mada su i oni poprilično promenili tim. Mislim da to neće igrati ulogu, već će odlučiti brojne fudbalske stvari na terenu. Ja sam protiv Radničkog 1923 po pravilu igrao u Kragujevcu – rekao je Gaćinović pazarskim medijima.

Uporedio je iskusni trener ovu ekipu iz srca Šumadije, sa onom koju je vodio Feđa Dudić.
– Kod Dudića su Kragujevčani igrali fajterski, okomitije, u visokom intenzitetu. Dolazili su u završnicu sa velikim brojem igrača. Nije bilo lako suprotstaviti im se, ali biće teško i protiv Lukovićeve ekipe. Imaju dosta taktičkih varijanti i rotacija u timu u izgradnji napada, u izgradnji završnice. Videćemo, ali mislim da dosta toga zavisi od nas. Imamo kadrovskih problema što nas prate i ostavljaju traga, pa protiv Vojvodine nismo bili u elemntu kao protiv OFK Beograda. Ipak, pobedili smo. Očekujem sličnu utakmicu i u sredu.
Povrede muče domaću ekipu.
– Više volim o igračima koji su tu. Odsutne su protiv Vojvodine dostojno zamenili Dominik Sadi i pogotovo Stefan Stanisavljević, koji je postigao gol protiv kluba koji ga je nama pozajmio. Novosađani ga nisu klauzulom onemogucili da igra, što se obično praktikuje. Nama je to dobrodošlo. Nadam se da će ponovo biti pođednako uspešan – rekao je Gaćinović.

Bravo za navijače Pazara! Samo još da počnu da navijaju za Pazar, na turskom jeziku, jer to mi nekako nije jasno puna su im usta Turske, a navijaju na srpskom! kako to?!